Alman tarzı salon dekorasyonu modeli ve fiyatı

Alman tarzı salon dekorasyonu

Alman tarzı salon dekorasyonu modeli ve fiyatı nekadardır ? Alman usülü salon fiyatları, Alman salon modelleri ve yaşam tarzı ipucları için buradasınız.

Sponsorlu bağlantılar

Alman salonları

Almanların evlerinde kullanılan salon eşyalarının nasıl düzenlendiği ve iç dekorasyon ve tasarımının nasıl yapıldığını merak edenler için bir görsel paylaşıyorum. Salon modelleri araştırmalarımda Alman salon modellerinin çok şık bir tasarımla yapıldığını gözlemledim. Genel renkler Gri tonlama şeklinde yapılmış olan bir salon modelini burada sizin için yayınlıyorum.

Alman salon tarzının özellikleri

Alman salonları cam kenarında mutlaka bir manzara gören kısımda konumlandırılır. Salondan bakıldığında evin ön kısmı tamamen görülmesi gerekir. İç kısımda cam kenarına bir köşe oturma gurubu konulur. Bu görselde köşeli oturma gurubu beyaz ve gri renklerden seçilmiş. Salona hakim renk gri ve tonlarıdır. Almanlar gri rengi severler. Salonlarında modern mobilyalar, eskitme lambiri yer döşemeleri, duvar için süs amaçlı konulan duvar panosu ve dikkat çekici lamba aydınlatma ışığı ile salonlarını modern bir tasarım ile dekore ederler.

Alman tarzı salon dekorasyonu

Salonları ortalama 45 metre kare şeklinde orta büyüklükte yapılır. Almanlarda, Amerikan salonlarındaki gibi büyük bir salon göremiyoruz. Alman evlerinde salonlar görkemi ile evi temsil edeceği için kullanılan eşyalar modern ve lüks mobilya mağazalarından satın alınmış ürünlerden seçilir. Salon fiyatları da oldukça pahalıya mal olur. Bir Alman salonu minimum 12.000 Euro fiyat ile yapılabilir.

Dekorasyonda orta sehpa mutlaka kullanılır. Bu görseldeki orta sehpa yuvarlak seçilmiş. Orta sehpa üzerinde bir çiçek saksısı kullanılmış. Sehpanın altında ise leopar desenli pamuk kumaştan imal edilmiş mini bir orta halısı kullanılmış. Dikkatinizi zemine çekmek istiuyorum. Almanlar salonlarında büyük halı kullanmazlar. Genellikle salon zemininde ahşap lambiri veya büyük boy parke döşenir. Son zamanlarda laminat parke de kullanılıyor olsa da Almanların lambiri geleneği halen en popüleridir.

Salon dekorasyonunda bir diğer husus ta aydınlatmadır. Aydınlatmada ne kadar farklı ürün varsa her bir salonun dekorasyonunda bu farklılığı görürüz. Bu resimdeki aydınlatma lambasının da ne kadar sıradışı bir görünümde olduğunu görebiliyoruz.

Share This Post

Leave a reply