Bir yanı kısa saç modelleri 2017 kesimi

Bir yanı kısa saç modelleri 2017 kesimi

Bir yanı kısa saç modelleri 2017 kesimi ile karşınızdayım. İngilizce Pixie hairstyles yada Almanca Pixie Frisuren diye bilinen ve Türkiyeye de son zamanlarda getirilen popüler saç modellerinden bir tanesini tanıtmak istiyorum.

Sponsorlu bağlantılar

Kesim

Saçın yanlarından bir tanesi, tamamen kısa kesilir ve diğer yan kısmına saç uzatılır. Görüntü olarak çok şık bir saç kesimi ortaya çıkıyor. Özellikle Üniversite yıllarındaki genç kızların en sevdiği saç modeli olduğunu söylemek istiyorum.

Burada sadece saç modelini yaptırmak size tek başına yeterli havayı katmayacaktır. Ayrıca iyi yapılmış bir makyaj ile yüzünüz de ışıldayacaktır. Resimdeki bayan yüzüne çok yakışacak bir makyaj yaparak saç modeli ile birlikte iyi bir kombin oluşturmuş.

Fiyatı

Saçlarınızı bu şekilde kestirmek isterseniz kuaförünüze sadece 150 TL kadar bir ödeme yaparak istediğiniz saç modeline kavuşabilirsiniz.

Özellikleri

  • Yan tarafın uzunluğu : (dipler 0.3 cm, üst kısımları 1 cm)
  • Yana taralı olan kısımın uzunluğu : (Kısa kesim için  12cm, Uzun kesim için 18 cm) Kısa kesim yüzü uzun bayanlar için daha idealdir (Aşağıdaki resime bakınız). Uzun kesim ise yuvarlak yüzlü bayanlar için daha uygundur (Üstteki resime bakınız).
  • Saç boyası : Boya için Marka tercihi size kalmış, Ancak Uzun saçlarda açık renk, kısa saçlarda ise daha koyu renk tercihi yapılırsa daha şık duracaktır.
  • Kesim şekli : Kısa kesim için saçların yan kısımları öne doğru daha uzun gözükecek şekilde kesilmelidir. Uzun kesimde ise yanlar arkadan öne doğru düz bir çizgide kesilir.
  • Röfle tercihi : Açık renk seçeneklerinde koyu renk röfle yapılması güzel sonuç verir. Koyu renk tercihinde ise röfle yapmamanız daha doğru bir tercih olacaktır.
bir yanı kısa saç modelleri

bir yanı kısa saç modelleri

Diğer kısa saç modelleri

Share This Post

Leave a reply