Cam boncuklu kolye modelleri ve fiyatları

Cam boncuklu kolye modelleri ve fiyatları

Cam boncuklu kolye modelleri ve fiyatları ne kadardır ?

Sponsorlu bağlantılar

Renkli cam boncukların yan yana dizilişi ile güzel bir kolye modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Bu güzel boncuklu kolyeyi siz de evinizde yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yapım aşaması yazısını okuyabilirsiniz.

Malzemeler

Kolye yapımı için 6 farklı renkte ortası delikli cam boncuklardan toplam 56 adet temin edeceksiniz. 2 metre uzunluğunda ice bakır tel ve 60 cm uzunluğunda daha kalın bir bakır teli temin ettikten sonra kolye yapımına başlayabilirsiniz.

Kolyenin yapımı

Öncelikle kalın bakır teli boyna takılacak şekilde yuvarlak şekilde eğiyoruz. Sonrasında bu kalın bakır tele ince bakır teli sarmaya başlıyoruz. Sarma işini her 1 cm de bir 3 yan yana sargı şeklinde sarıyoruz. Sargıyı net görmek için resime bakınız.

Boncukların dizilmesi

Boncukları her 1 cm de ince bakır kablodan geçirecek şekilde her seferinde farklı cam boncuklar gelecek şekilde diziyoruz. Boncukların tümünün kalın bakır telin dış kısmına bakan yerde takılmasına özen gösterin.

Son aşama

Boncuk dizme işlemi bitince kalın bakırın iki ucunu yuvarlak şekilde kıvırıyor ve ince bakır teli de uc kısımlara sararak kesiyoruz. Cam boncuklu kolyemiz hazır. Artık güzel bir kolyeye sahip olmuş oluyoruz.

Fiyatı

Cam boncuklu kolye modellerinin fiyatları İstanbulda kolye satan dükkanlarda 50-80 TL arasında satılıyor. Hani bu kolyeyi ben yapamam diyorsanız özellikle Kadıköyde dükkanlardan bu kolyeyi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca internetten kolye satan Trendyol, Tesbih Hane, Mizu, Miahera gibi web sitelerden de satın alabilirsiniz.

Share This Post

Leave a reply