En hızlı çalışan cep telefonu modelleri hangisidir ?

Samsung Galaxy S7

En hızlı çalışan cep telefonu modelleri hangisidir ?

Sponsorlu bağlantılar

Cep telefonu kullanan bir çok insan telefonların yavaşlamasından şikayetçidir. Özellikle de yazılım güncellemesi sonrasında gözle görülür takılmalar yaşanır. Peki cep telefonumuzun yavaşlamasına neden olan şeyler nelerdir ? Cep telefonunuzun en hızlı şekilde çalışabilmesi için ne yapmalı yada neyi yapmamalıyız ? Bu yazımda cep telefonu modellerini inceleyerek size en hızlı cep telefonlarının hangileri olduğunu anlatmak istiyorum.

Sıralama :

  1. Samsung Galaxy S7 Edge G935 modelleri
  2. Samsung Galaxy J7 J700 modelleri
  3. iPhone 7 modelleri
  4. iPhone 7 Plus modelleri
  5. iPhone SE modelleri

En hızlısı : Sıralamada ilk 5 yer almıştır. Diğer cep telefonu modelleri daha gelişir ve hızlı çalışırlarsa buradaki sıralama da değişecektir. Ama 2017 yılı itibarıyle en hızlı cep telefonu modeli kesinlikler Samsung Galaxy S7 dir.

Neden hızlı ? :

Samsung Galaxy S7 cep telefonları son sistem ile yapılarak önümüze getirilen cep telefonlarıdır. En hızlı çalışan cep telefonu olabilmesi için cep telefonunun göstereceği tüm performans kriterlerini tam anlamıyla yaparak hızını ispatlamış bir cep telefonudur.

Hızı etkileyen faktörler nelerdir ?

Cep telefonunun hızının azalması bazı sayfaların geç açılması bir çok nedenden olabilmektedir. Bunlardan bazıları kullanıcı hatasından kaynaklanırken, bazıları ise direk cep telefonlarının kendileri ile ilgili olanlarıdır.

Kullanıcının etkilediği faktörler :

1 ) Özellikle Youtube video sitelerini çok kullanıyorsanız her izlediğiniz videonun cep telefonunuza sadece internet kotanızı kullanmadığını aynı zamanda cep telefonunuzun performans kaynaklarını (CPU, RAM) etkilediğini bilmeniz gerekmektedir. Videoları az seyrederek kapatsanız dahi o video bellekte yük bırakır ve cep telefonunun çalışmasını zorlaştırır.

2 ) İkinci kullanıcı hatası ise internet bağlantılı oyunların oynanmasıdır. Oyun oynamak cep telefonunun CPU’sunu çok kullanarak yavaşlamasına neden olan faktörlerdendir. Cep telefonundan oyun oynarken internet bağlantınızı kesebilirsiniz.

3 ) Her önünüze gelen cep telefonu uygulamalarını yüklerseniz hafızası dolacak ve yavaşlama nedenlerinden birini daha ortaya çıkaracaktır.

Cep telefonundan kaynaklanan faktörler

1 ) Cep telefonunuzun donanım gücü hızlı çalışmasındaki önemli faktörlerden biridir. Eğer son model bir cep telefonuna sahipseniz zaten böyle bir sorun yaşamazsınız.

2 ) Çekim gücü zayıfsa telefonun hat bulmak için sürekli sorgu göndermesine sebep olur. Burada sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Cep telefonu, sinyalleri almaya çalıştığı baz istasyonuna uzaksa bu sorun ortaya çıkar ama bu sorun genelde geçici bir hız düşmesi yaşatacaktır. Çekim gücü yükseldiğinde telefonunuzun hızı da eski haline döner.

3 ) Ekran ışığının parlak olması cep telefonunun hızını olumsuz yönde etkileyen bir faktör olacaktır. Eğer cep telefonunuzun ekran ayarlarını otomatik yaparsanız bu faktörden kaynaklanacak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Dünyanın en hızlı cep telefonu hangisidir ?

Tabiki Samsung Galaxy S7 dünyanın en hızlı cep telefonudur. Samsung Galaxy S7, üzerindeki güçlü CPU işlemcisi yüksek Ram donanımı ve disk kapasitesi ile kendisini hızlı yapabilecek en iyi şekilde imal edilmiş bir cep telefonudur.

Share This Post

Leave a reply