Kırmızı çayır papatyası modelleri ve fiyatları

kırmızı papatya

Papatya çiçeği modelleri ve fiyatları

Sponsorlu bağlantılar

Papatya, doğada kendiliğinden yetişen ve bir çok kullanım alanı olan güzel bir çayır çiçeğidir. Papatya doğadan alınarak aşılama yöntemleriyle farklı türlere çoğaltılmış ve önemli sektörlerde kullanılan bir çiçek halini de almış modellerle karşımıza çıkar.

Papatya, faydaları ile hayatımızda olması gereken çiçeklerden en önemlilerden bir tanesidir. Papatya gelin çiçeği olur, çayı olur, doğal tedavi alanlarında kullanılır, ilaç sanayisinde kullanılır, sevdiklerinize hediye olur…. Daha bir çok alanda papatya çiçeğinin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz.

Çayır papatyası

Bir çok papatya modeli vardır. Sizlere burada papatyanın çayırda yetişen modellerinden bahsetmek istiyorum. Doğada çayırlık alanlarda yada toprak zeminlerde sıklıkla bulabileceğiniz bir çiçek olan Papatyanın modellerine aşağıdaki resimlerden bakabilirsiniz.

Kırmızı papatya

Kırmızı papatya türleri çiçekçilik, peyza ve bahçe düzenlemesi ve bir de sevgiliye çiçek gönderme alanlarında karşımıza çıkan çiçeklerdir. Kırmızı papatyanın taç yaprakları büyüktür ve çayır papatyasına göre oldukça büyük bir görünüme sahiptir. Kırmızı papatyaların çiçek kısmının genişliği 8cm kadardır, çiçek sapı ise ortalama 45 cm kadar yüksekliğinde yetişmektedir.

Share This Post

Leave a reply