Rengarenk deri kolye modelleri ve fiyatları

Rengarenk deri kolye modelleri ve fiyatları

Rengarenk deri kolye modelleri ve fiyatları. Deri kolyeler bayanların ilgisini çekmeye başladı. Resimde gördüğünüz, çeşitli renklerden oluşturulmuş deri kemerin kesilerek parçalarının kolye yapılmasıyla ortaya çıkan bir modelidir. Rengarenk kolye modeli nasıl yapılır bir gözatalım.

Sponsorlu bağlantılar

Bu kolyeyi kendiniz yapabilirsiniz ?

Gerekli malzemeler ( Bir adet 2 cm genişliğinde deri bayan kemeri buluyorsunuz. Kemer eski olabilir. Sonrasında Ebru sanatı yapanlar bilir, geniş bir kabın içine su koyuyor ve suyun içine de yağlı boya damlatıyorsunuz. Bu yağlı boya çeşitli renklerden oluşmalıdır. Ebru sanatı yapar gibi boyaları dağıtıyor ve suyun üstündeki yağlı boyanın renklenmesini sağlıyorsunuz.

Sonrasında, yağlı boyanın bulunduğu kaba deri kemeri bir yüzeyi gelecek şekilde değdirerek boyanın bulaşmasını sağlıyorsunuz. Bunu yapmadan önce kemeri 10’ar cm kesmelisiniz ki boyaya daha rahat deydirebilin. Sonrasında boya her bir yanına dikkatlice deydirildikten sonra kurumaya alıyorsunuz. Ama kururken güneş gören değil gölge bir yerde kurumasına dikkat ediyorsunuz.

Son olarak boya kuruduktan sonra diğer kısmını da aynı şekilde boyaya deydiriyorsunuz. Tüm kuruma işlemleri sonrasında 10cm olan deri parçalarını, resimdeki gibi kıvrımlı olması için bir kaleme resimdeki gibi görünecek şekilde sarıyorsunuz ve kaleme sardıktan sonra iple bağlıyorsunuz. Bu şekilde 2 gün bağlı kalıyor. 2 gün sonra bu şekil değişmeyen bir şekilde kalıcı olarak resimdekine benzer bir biçimde kıvrımlı olacak şekilde kalıyor.

Tüm bunlar da bittikten sonra beğendiğiniz bir kalın ipe bu kemerleri diziyorsunuz. Ve kolyeniz hazır. Artık rengarenk deri bir kolye modeline sahip oldunuz. farklı bir tasarım olmuş diyebilirim. Kolye yapmak oldukça zahmetli ama sonuç buna değecek güzellikte.

Share This Post

Leave a reply