Üstten örgülü kısa saç modeli

Üstten örgülü kısa saç modeli

Üstten örgülü kısa saç modeli yapmak isteyenler için yeni bir alternatif saç modeli paylaşıyorum. Kısa saç modellerinin sıklıkla kullanılmasından sonra yeni moda saçlar aramaya başlayan bayanlara özel bir saç modelini tanıtmak istiyorum. Resimde saçların yan kısımları, önden bakışı ve üstten bakışını görebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Saç modelinin özellikleri :

  • Saç uzunluğu : 12 cm.
  • Renk : Orjinal saç renginin üstüne kestane rengi (orta koyulukta kahverengi) saç boyası kullanılmıştır. Saç uclarına ise açık renkte extra platin rengi kullanılmıştır.
  • Saç boyasının markası : Loreal (nevacolor).
  • Saç kesimi : Küt (Bob) saç kesimi.
  • Saç kesim fiyatı : Ortalama bir kuaför salonunda saç kesimini 20 TL, Saç boyası işlemlerini 50 TL den yaptırabilirsiniz. Bu saç modelinde iki renk kullanıldığı için boyama işlemine ek olarak 20 TL eklenir. Toplam saç kesim fiyatı 90 TL olacaktır.

Saçtaki örgünün yapılması

Saçların üst kısmında 7 ayrı saç tutamını örgü için kullanacağız. İlk olarak resime bakarak başımızın yan kenarından az bir tutam saçı hemen yanından alacağımız az bir tutam saç ile 2 tat örüyoruz. Sonra başın ön kısımlarında 3 büyük tutam saç örgüsü yapacağız ama bunların örgüsünü sırayla birbirine ekleyerek yapmalıyız.

İlk yapılan saç örgüsünü başın ön kısmında en yakın bölümden fazlaca bir tutamını bir adet örgü ile birleştiriyoruz. Sonrasında aynı işlemi bir yan tarafta da yaparak ilk yapılan örgü ile son eklenen 3 örgüyü başın üst kısmında birleştiriyoruz. Son olarak başın diğer yan kısımını da aynı şekilde örgü yaptıktan sonra ince bir tel toka ile üst kısımda topluyoruz.

Saç örgüsü yapmak kolaydır. Bu modeli yaptığınızda tarz bir görünüm kazanacaksınız.

Share This Post

Leave a reply