Yana taralı mavi renkli kısa saç modeli 2017

Yana taralı mavi renkli kısa saç modeli 2017-750

Yana taralı mavi renkli kısa saç modeli 2017 resimi çıktı. Resimde gördüğünüz bayanın saçları, yanlardan kesilerek ve üst kısımlarının yana taranması şeklinde yapılan bir kısa saç modelidir.

Sponsorlu bağlantılar

Yana taralı saç modeli nasıl yapılır ?

Saçlarınızı yana taralı bir modelde yaptırmak için önce saçlarınızı kısa kestireceğinizi bilmelisiniz. Uzun saçlarda da yana taralı modeller elbette var ama bu resimdeki saç modeli için konumuz kısa saç modelleri olacaktır.

Saçların yan ve arkalarını çok kısa kestiriyorsunuz. Üst kısımları ise 7cm kadar kalacak şekilde kesiliyor. Bu şekilde saçlarınız yıkandıktan sonra fön makinası ile kurutulma işlemleri yapılması gerekiyor. Saç kurutma işlemi bitince bir kaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı önce dip boyası ile sonra da saç boyası ile mavi renge boyuyorsunuz.

Saç boyasının seçimi nasıl olmalıdır ?

Mavi renk saç boyası seçerken marka ve modellerde pek fazla seçenek zaten yoktur. resimde gördüğünüz mavi renk saç boyası Wella ve Koleston saç boyasında vardır. Açık deniz mavisi rengi saç boyasını tercih edebilirsiniz. Saç boyasını ucuz olanlarından almamanızı öneriyorum. Sonra saçınızın rengini tutturamayabilirsiniz. Pastel renkler de tercih edilebilir. Pastel renkler daha yoğun bir mavi renk verir.

Yana taralı mavi renk kısa saç modeli kimlere yakışır ?

Mavi renk seçimi genç bayanlar için daha idealdir. Çünkü yaşınıza uygun bir renk seçimi olacaktır. 18-30 yaş aralığında olan her bayan için mavi renk seçilebilir. Mavi renk seçiminde bir diğer husus saçların kısa olmasıdır. Kısa saçlı bayanlara daha uygun bir renktir.

Yana taralı saç modelleri ise ister uzun ister kısa olsun her iki türde de kullanılabilir bir saç modelidir. Uzun saçlarda sadece fark yana taranmış olan saçların daha uzun olmasıdır. Görüntüde tabiki fark var ama yanlar kısa olacağı için uzun da bıraksanız bu güzel tarzı yakalarsınız.

Yüz tipi de mavi renk saç modelleri için fark etmeyen ve her yüz tipine uyum sağlayacak bir renktir, ama kısa saç modeli ile birlikte mavi renk kullanıldığında en çok üçgen yüze sahip bayanlar için uygun olacak bir saç modelidir.

Share This Post

Leave a reply